Miskolci Kórház fotovoltaikus rendszerek telepítése

Projektazonosító száma
KEHOP-5.2.11-16-2017-00138
173 900 842 Ft
A támogatás mértéke (%-ban)

Fejlesztéssel érintett épületek:

Konyha épület,

Parkoló,

volt Ortopédia épület (jelenleg Ápolási - Hospice)

volt Szemészet-Fül-orr-gége épület (jelenleg Fizikoterápia – Detoxikáló)

Projekt tartalmának bemutatása:

A tervezett napelempark a meglévő 3x400/230 V-os kórházi hálózatra csatlakozik.

A tervezett 57,2 + 64,35 kWp; 150,15 kWp és 64,35 kWp teljesítményű napelem park kiserőművei a kórház hálózatára csatlakoznak a tervezett vissz-watt védelem felhasználásával és szükséges mértékű átépítésével.

Mindhárom épület esetében az adott épület főelosztójában épül ki a csatlakozás úgy, hogy a tervezett inverterek az adott épületek tetején kapnak helyet a termelő egységek súlypontjaiban, és az inverterektől közvetlenül az épületek oldalfalán levezetve csatlakoznak az adott épület főelosztójába. A parkoló esetén az inverterek a parkoló egységek mellett kapnak helyet. A főelosztókban egy a gyűjtősínekre csatlakoztatott biztosító + megszakító leágazás, továbbá a trf. állomásban vissz-watt védelmi rendszer épül ki megszakítóval és műszerezéssel. A termelési adatok leolvasására távelérés épül ki.

A projekt célja:

Meglévő villamosenergia igények fotovoltaikus rendszerrel termelt, megújuló energiával történő részbeni kiváltása, az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése.

Projekt elérhetősége az OKFŐ honlapján ide kattintva elérhető.