Beruházás - átadás - Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház - kardiológiai és onkológiai eszközpark

-
B.-A.-Z. Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház - Miskolc, Szentpéteri kapu 72-76.

Megújult a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház kardiológiai és onkológiai eszközparkja. A 798,70 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból megvalósult beruházás célja az onkológiai és kardiológiai szakmák eszközparkjának fejlesztése volt az irányító intézmény három miskolci telephelyén: a Központi Kórházban, a Semmelweis Tagkórházban és a Szent Ferenc Tagkórházban; ennek köszönhetően javult az egészségügyi ellátás színvonala a vármegyében és a régióban is.