A B-A-Z Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Semmelweis Tagkórházának Dietetikai Szolgálata 2017-ben a 2016-os szakmai tevékenysége alapján a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége korábban alapított "Az Év Dietetikus Csapata" címet kapta.A Diétás Szolgálat 33 éves fennállása óta felelősséggel végzi munkáját. Feladataikat az országos és helyi szabályoknak és protokolloknak megfelelően látják el.

dj

Munkájukk során éves szinten kb. 7000 járó-és fekvőbeteget látnak el.A tanácsadásokról dietetikai dokumentációt készítenek, az 1/2012 (V.31) EMMI rendeletnek megfelelően, ami bekerül a Medworks rendszerbe, az ápolási dokumentációba valamint a zárójelentésbe.A járóbetegek dietetikai oktatását az alábbi szakrendelésekhez kapcsolódóan végezzük: terhes gondozás, diabetológia, gasztroenterológia, kardiológia, lipid ambulancia.2015. november 1-től, a 43/1999. (III.3.) Korm. rendelet 36. § (6) bekezdése alapján, a rehabilitációs fekvőbetegek dietetikai ellátását a Kardiológiai és a Légzőszervi Rehabilitációs Osztályokon végezik.A Kardiológiai rehabilitációs osztályon működő Obezitológián naponta tartanak csoportos fogyókúrás oktatást.A betegélelmezés alapjául szolgáló étlapot, a 37/2014 (IV.30) EMMI rendeletnek megfelelően készítik el. Naponta 1100-1200 beteget élelmeznek, ebből 500- 600 fő diétás étkeztetésben részesül. A 14 éve fennálló Cukorbetegklub működtetésében is jelentős szerepet vállalnak. Aktív kapcsolatot tartanak fent a Reumaegyesülettel és a Miskolci Szívegyesülettel is. Az EFI prevenciós és egészségfejlesztési tevékenységében is részt vesznek. Étrendi tanácsadást biztosítanak egyénileg az intézményünkben és lakossági szűrőnapokon is. Minden év novemberében, a diabétesz világnap alkalmából a cukorbetegek számára rendezvényt szerveznek kb.140-200 fő részvételével. 2015 tavaszán a MOMOT kezdeményezéséhez csatlakozva a kardiológiai rehabilitációs osztállyal Európai elhízás elleni napot szerveztek Miskolc lakosai számára. 2015-2016-ban akkreditált szakdolgozói továbbképzést tartottak kórházunkban „Az egészséges táplálkozás és dietoterápia jelentősége az egészség megőrzésben” címmel.  Az ápolók nemzetközi napja alkalmából szervezett szakdolgozói tudományos ülésen rendszeresen részt vesznek előadásokkal. A Legjobb előadó vagy Legérdekesebb előadás címet több alkalommal is dietetikus nyerte. 2015 szeptemberétől jelen vannak az országos szinten elindult GYERE - Programban is, Szerencs városában. Részt vettk 2016-ban a TÉT Kutatásban. Rendszeresen kapnak felkérést a helyi médiáktól, riportok, szakmai állásfoglalások céljából illetve különböző intézményektől előadások tartására.