Széchenyi2020 kohéziós alap logó

KEHOP-5.2.10-16-2016-00030

A Kedvezményezett neve: Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház

A projekt címe: Miskolci Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórház orvosgarzon épületenergetikai fejlesztése.

Szerződött támogatási összeg: 107 908 000 Ft

A támogatás mértéke: 82,83 %

A projekt befejezési dátuma: 2017.12.30.

A KEHOP pályázattal a Semmelweis tagkórházában lévő 48 lakásos orvos-garzon épületének energetikai felújítása történt meg. Az épület energetikai felújításával és a megújuló energia felhasználásával egy gazdaságosan üzemeltethető szálláshely kialakítására került sor.
A projekt során az épület külső, homlokzati szigetelést kapott, az épület nyílászárói cserére kerültek és egy napkollektoros rendszerrel előállított használati melegvíz előállító rendszer került az épület tetőszintjére.
A projekt révén a kórháznak 295 220 kWh/év energia-fogyasztás csökkenés és ez által 5,4 millió Forint megtakarítása keletkezik évente. A megújuló energiaforrásból előállított energiamennyiség évi szinten eléri a 1 060 GJ/év mennyiséget.
A beruházást követően egy 458,33 m2 alapterületű 4 szintes, az energetikai előírásokat teljesítő szálláshely kerül átadásra a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Semmelweis tagkórházában az ott dolgozó orvosok és szakdolgozók részére.

A projekt Európai Uniós támogatásból valósult meg.

Mellékletek:

MISEK Jánosik orvosgarzon szerződés