sz2020 ESBA

Heim Pál Gyermekkórház
Debreceni Egyetem
Szegedi Tudományegyetem
Petz Aladár Megyei Oktató Kórház (Győr)
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház (Miskolc)

Projekt címe: Gyermek sürgősségi, baleseti ellátás fejlesztése

Szerződött támogatás összege: 14 000 000 000 Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 100%

Projekt tartalmának bemutatása:

A gyermek sürgősségi és baleseti ügyeleti rendszer térben és időben széttagolt, az ellátó helyek hiányoznak. A betegutak bonyolultak, hosszúak, a magas szintű ellátás csak korlátozottan elérhető. Országosan számos helyen a felnőtt ügyeleti ellátásban kényszerülnek a gyermekek ellátására. Jelenleg egyetlen olyan kórház sincs, ahol 0-18 éves kor között minden baleseti sérült gyermek ellátása magas szinten, a hét minden napján, optimális módon megoldható lenne.

A projekt célja:

• A gyermeksürgősségi ellátás elérhetőségének és a szolgáltatás színvonalának emelése.
• A szükséges és legmagasabb szintű speciális, szakmailag kontrollált ellátás biztosítása.
• Egy Európában is mintaértékű, hatékony, magas színvonalú és fenntartható gyermek sürgősségi-baleseti ellátó rendszer kialakítása.
• A gyermekellátásban felhalmozott szakmaspecifikus tudás koncentrálása, a gyermeksebészeti, gyermeksürgősségi és gyermektraumatológiai szakmák erősítése.
• Betegút-racionalizálás
• Elkerülhetővé tenni a gyermekkori késedelmes vagy hibás, sikertelen ellátást, amely az egész életre kiható életminőség romlást eredményezhet a gyermek és a családja számára is.
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.05.31.

A projekt európai uniós támogatásból valósul meg.