Napelemes kiserőmű telepítése BAZ Megyei Központi Kórház épületein

Projektazonosító száma
KEHOP-5.2.11-16-2016-00051
242 506 500 Ft
A támogatás mértéke (%-ban)

Napelemes kiserőmű telepítése BAZ Megyei Központi Kórház épületein

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program KEHOP-5.2.11-16-2016-00051 azonosítószámú pályázata keretében 242,5 millió forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert 419,76 kW összteljesítményű napelemes kiserőművek telepítésre a telephelyein.

A fejlesztés hozzájárul a megújuló energiaforrás felhasználás növeléséhez és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez.

A projekt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház 2 telephelyét érintette, az egyik a központi telephely, a másik a szikszói II. Rákóczi Ferenc Kórházi telephely.

A projekt keretein belül, telephelyenként egy-egy 209,88 kW összteljesítményű napelemes kiserőmű került telepítésre, melyek mindösszesen 429.000 kWh energiát képesek megtermelni.

A két telepített rendszer a helyi energiaárakat figyelembe véve várhatóan csaknem 11 millió forint megtakarítást eredményez éves szinten a Kórház gazdálkodásában.

A projekt Európai Uniós támogatásból valósult meg.