sz2020 SZA

EFOP-1.8.20-17-2017-00024

A Kedvezményezett neve: Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház

A projekt címe: Lelki Egészségközpont Miskolcon

Szerződött támogatási összeg: 40 millió Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt befejezési dátuma: 2020.08.31.

A projekt keretében a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház a jelenleg is működő miskolci Egészségfejlesztési Iroda (EFI) szolgáltatási körét bővíti a lelki egészség megóvása, fejlesztése érdekében. Így jön létre a Lelki Egészségközpont (LEK), az EFI székhelyén működve.

A projekt eredményeként a járás lakosságának mentális egészsége fejlesztésre kerül, az általános pszichés állapot javulni fog. A projekt során egészségfejlesztő és betegségmegelőző programokban részt vevő személyek száma eléri majd a 7 750 főt. Ehhez a LEK térítésmentes szolgáltatásokat biztosít egyéni és csoportos foglalkozásokon való részvétellel, valamint szemléletformáló tevékenységet is végez a pszichés problémák stigmatizálásának csökkentésére.

Elérhetőség:
Lelki Egészségközpont – Egészségfejlesztési Iroda
3526 Miskolc, Szentpéteri k. 72-76.
Telefon: +36 46 515 200 / 11754

A projekt Európai Uniós támogatásból valósult meg.

Mellékletek:

Sajtóközlemény