A Borsod - Abaúj - Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban idén is megemlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharcban elesett névtelen orvosok és nővérek forradalmi tetteire. Koszorúzással tisztelegtünk az egészségügyi dolgozók forradalom alatt tanúsított hősies magatartása és kiemelkedő hivatástudata előtt.

koszoru 56eml 20191022 25kicsi

Dr. Tóth Imre orvosigazgató-helyettes ünnepi beszédében azt mondta: az ’56-os hősök tettei teremtették meg az 1989-es rendszerváltoztatás alapját. Ezeket az önfeláldozó cselekedeteket nem felejthetjük – tette hozzá.

Az ünnepségen közreműködött a Perecesi Bányász Fúvószenekar és Radnai Erika, a Miskolci Nemzeti Színház művésze.

A megemlékezés virágaival az ’56-os emlékmű, valamint Tóth Ilona Emléktáblája előtt is tisztelegtünk.