Pályaorientációs szakmai napot szerveztek csütörtökön a B.-A.-Z. Megyei Központi Kórházban. Az intézmény oktatási központjában - a gyakorlati oktatást biztosító, úgynevezett SKILL laboratóriumban - ezúttal pályaválasztás előtt álló, 7. és 8. osztályos tanulókat fogadtak. A kórházban második éve szerveznek orientációs napot pályaválasztás előtt álló tanulók számára. A programot a B.-A.-Z. Megyei Iparkamara és a Miskolci Szakképzési Centrum is támogatja.

23634477 1517403078307895 1440345743 o

Az eseményen a miskolci Kazinczy Magyar-Angol Két Tannyelvű Általános Iskola, valamint a Mályi Általános Iskola tanulói, pedagógusai, voltak jelen, néhány szülő kíséretében.A tanulókat Dr. Tóth István orvosigazgató-helyettes és Nyilas Judit ápolási igazgató köszöntötte. A gyerekek több csoportban szerezhettek tapasztalatokat a felnőtt- és gyermekápolási eszközökkel felszerelt tankórtermekben. Az intézeti szakoktató és a gyakorlatvezetők interaktív kvízjátékot, ápolási eszközbemutatót, újraélesztési gyakorlatot szerveztek. A tanulók mérhettek vérnyomást és pulzust is. A tankórtermekben ápolási babák, fantomeszközök álltak rendelkezésre, amelyeken gyakorolni lehet pl. a sebellátást, a vérvételt, injekciózást, katéterezést, stb. A B.-A.-Z. Megyei Központi Kórház a térség nagyfoglalkoztatójának számít, hiszen 4.800 szakemberrel, 6 tagintézményben, mintegy 3.500 ágyon gyógyítják a gyermek és felnőtt betegeket. Így itt folyamatos igény van jól képzett orvosokra, ápolókra, műtős szakasszisztensekre, beteghordókra, fizikusokra, műszermérnökökre. Az intézmény vezetése várja az érdeklődő fiatalokat tapasztalatszerzésre, a képző intézményekbe, majd a végzés után a kórház munkahelyeire.

Ide kattintva hallgathatja meg a Csillagpont Rádió helyszíni riportját.