Tisztelt Kollégák!

A Magyar Sebész Társaság Északkelet Magyarországi Szekció, a MAB Sebészeti Szakmák és Aneszteziológiai Munkabizottsága, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Sebészeti Osztálya 2017.október 28-án tartja az MST Északkelet Magyarországi Szekció Tudományos Ülését, amelyre Önt és kedves Munkatársait szeretettel meghívjuk.

Helyszín: Miskolci Akadémiai Bizottság Székháza - Miskolc, Erzsébet tér 3.

Időpont: 2017. október 28.-án 9:30 órakor.

Program:

I.      Megnyitó

Tiba Sándor a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Főigazgató Főorvos

Prof. Dr. Damjanovich László a Magyar Sebész Társaság Elnöke

Dr. Bezsilla János
A Magyar Sebész Társaság Északkelet Magyarországi Szekció Elnöke,
a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Sebészeti Osztályának Osztályvezető Főorvosa.

Prof. Dr. Bende Sándor CSc, Ph.D, a MAB Sebészeti Szakmák és Aneszteziológiai Munkabizottság Elnöke

II.    I. Szekció:

REFERÁTUMOK: Téma: Az operabilitás határai a hasi sebészetben.

Üléselnökök:
- Dr. Med. Habil. Németh Norbert, Prof. Dr. Damjanovich László, Dr. Bezsilla János

1. Prof. Dr. Damjanovich László (DEOEC): Colorectalis sebészet.
2. Dr. Kincses Zsolt (Debreceni Kenézy Kórház): Gyomor sebészet.
3. Dr. Bezsilla János (Miskolc): Máj, epeút, pancreas sebészet.
4. Dr. Tóth Lajos Barna (Nyíregyháza): A peritonealis carcinosis korszerű kezelése.

SZÜNET

II. Szekció (11:30-12:30):

Üléselnökök: Dr. Szrenka János, Dr. Verrasztó Zoltán, Dr. Kóti Csaba

1. Dr. Tanyi Miklós (DEOEC): Multiorgan reszekciók szerepe a GIST ellátásában.
                        2. Dr. Pósán János (DEOEC): Májmetasztázisok sebészete klinikánkon.
                        3. Dr. Deák János (DEOEC): Gyomortumorok ellátása klinikánkon.
                        4. Dr. Váradi Csongor (DEOEC): Tüdőmetasztázisok ellátása.
                        5. Dr. Balogh Klaudia (DEOEC): Rektumtumoros betegeink 5 éves követése.

SZÜNET

III.Szekció (13:00- 14:00)

Üléselnökök: Dr. Bogdán Rajcs Sándor, Dr. Budai László, Dr. Krasznai Péter

1. Dr. Bartók Róza, Dr. Tóth Lajos Barna (Nyíregyháza):
                 Kis szerv, nagy baj - az appendix daganatai.
      2. Dr. Kolozsi Péter, Dr. Kincses Zsolt (Debrecen, Kenézy Kórház):
                 A pancreas sebészet nehézségei – az elmúlt 6 év műtétei osztályunkon.
      3. Ifj. Dr. Budai László, Dr. Ferencz Péter, Dr. Kovács István, Dr. Makai Gábor,
         Ifj. Dr. Kovács István, Dr. Budai László (Gyöngyös):
                 Az inoperabilitás kérdésköre a rectum rosszindulatú daganatainak az ellátásában.
      4. Dr. Barra Zoltán, Dr. Berencsi Attila, Dr. Zéman Zsolt Ph.D, Dr. Kiss Edina Zita,
         Dr. Bezsilla János (Miskolc)
                 A rectosigmoidealis régió daganatainak ellátása – változások osztályunk
                 gyakorlatában.