FOG MuszerAdomanySAJTÓKÖZLEMÉNY  2017.09.06.

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház

Argoplazma Koagulátor Készülék

A B-A-Z Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Fül - Orr - Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Osztálya  2017.  március 5-én a Miskolci Nemzeti Színház nagytermében jótékonysági  koncertet szervezett. Az adományozók segítségével 2 921 000-Ft  összegből  - a Magyar Rákellenes Ligán keresztül - sikerült vásárolni egy argoplazma koagulátor készüléket.

Ez a készülék a jövőben a legmagasabb szinten fogja szolgálni a daganatos betegek érdekeit és segítségével a legmodernebb műtéti eljárások végezhetők el. Ilyen berendezést eddig csak Debrecenben használtak. Az adományozó levelet és a készüléket ma adták át. Az osztályon éves szinten félezer olyan beavatkozást végeznek, ahol ez a készülék használható lesz.